TUDJINA

Ja sam svoju tugu opjevala
i sve dane sto sam sama bila,
Sve sam svoje suze isplakala
i sve lijepo u pjesme sam svila.

U tudini ja zivot provede
kao ptica bez svojega jata
Kosu su mi prosarale sijede
prode mladost zbog sacice zlata.

Nema zlata koje moze platit
ono kad sam svoje ostavila
ali vrijeme ne moze se vratit
u tudini ja sam ostarila.

Kao pcela vrijedno sam radila,
srce svoje davala sam svima
svoj sam zivot u pjesme stavila
da zauvjek u njima me ima.

Gordana Kopačević

M.Majic

  • Related Posts

    POSAVSKA SUZA I PONOS

    Posavino zemljo napaćena, zalivena suzom tvojih žena. Udovice bez ljudi ostaše, bez njih same djecu podizaše. Govorila nama naša baka o bitkama okolo Odžaka. O ponosu koji se ne krije Kad je Berlin pao a Odžak još nije. Prodaše nas za rata prošloga prevaranti vremena onoga. Izginuše braća i očevi, u grobu se prevrću djedovi. Neka pamti svako naše dijete, da nam kuće bijahu otete. Sad su oni opet svoj na svome, Blagoslovljen da si sveti dome. Pa neka ide sa oca na sina ova zemlja s djedovim kostima. Posavac se samo klanja bogu, Zlobnici ga pokorit ne mogu.. Gordana Kopačević M.Majic Marko Majic administrator See author's posts NOĆI SU MI U BIRTIJI SREDNJOŠKOLSKI DANI POSAVSKA SUZA I PONOS TRAŽIM TE NA JASTUKU Marko Majic

    Da se ne zaboravi

    Kad prode jesen i zima zacvili kuca mala a celjadi puna ko jaganjci na hladnoci bili ususkani kraj majcinog runa. Bjela kava s kruhom udrobljema prije skole dorucak je bio i u staji stoka nahranjena s kojom nas je otac odhranio. Suho zlato tad je bila stoka, a bogatstvo zemlja nasa plodna cuvali je ko zjenicu oka molili se da nam bude rodna. Na zemlji nas otac prehranio kao lav je s njom se borio nocima je suze od nas krio kada usjev nebi urodio. kisna ljeta ili bjese susa zatirali klicu u sjemenu gorki cemer tada ratar kusa placa danak zetva nevremenu. Kao mravi radili smo vrijedno zimnicama spajize punili nas sestero a pilence jedno cesto smo ga bratski podjelili. Pamtim zime i snijeg do koljena a dinara nema se u kuci iako sam bila tad voljena ne imadoh cizme za obuci. Jos osjetim zimu u kostima i buducnost kako mi se smjeska i bombone sto sestra otima „Sirotinjo i…


    Warning: Division by zero in /home/radiovrb/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1528