NEMA VIŠE VREMENA

Nemam više suza, niti tuge,
a navraćali su u srce
i na lice
kao rado viđeni gost…

Sada čežnjivo otvaram
snove i osmjehe
što čuvah za neke bolje dane
jer dugo sam ostajala sama,
kao tužno pile na kiši,
a nađoh sklonište u srcu tvom.

Ne, ne želim se više izgubiti,
ogrćem se samopouzdanjem,
i svežnjem hrabrosti.
Usuđujem se pokazati osmijeh
kao najsvečaniju haljinu iz ormara
jer sve je posebno kada sam s tobom.

Razbacivati ću se sa zagrljajima,
osmijesima i pogledima
i utapati
u nebeskim prostranstvima
tvojih očiju i snažnih dodira,
osjećajući se moćna kao zlatna ribica.

Ne, mi nemamo više vremena za gubljenje,
na tebe želim potrošiti ostatak života
jer puno je snova i želja, mazo moja,
a dana tako malo…

Gordana Kopačević

M.Majic

  • Related Posts

    POSAVSKA SUZA I PONOS

    Posavino zemljo napaćena, zalivena suzom tvojih žena. Udovice bez ljudi ostaše, bez njih same djecu podizaše. Govorila nama naša baka o bitkama okolo Odžaka. O ponosu koji se ne krije Kad je Berlin pao a Odžak još nije. Prodaše nas za rata prošloga prevaranti vremena onoga. Izginuše braća i očevi, u grobu se prevrću djedovi. Neka pamti svako naše dijete, da nam kuće bijahu otete. Sad su oni opet svoj na svome, Blagoslovljen da si sveti dome. Pa neka ide sa oca na sina ova zemlja s djedovim kostima. Posavac se samo klanja bogu, Zlobnici ga pokorit ne mogu.. Gordana Kopačević M.Majic Marko Majic administrator See author's posts NOĆI SU MI U BIRTIJI SREDNJOŠKOLSKI DANI POSAVSKA SUZA I PONOS TRAŽIM TE NA JASTUKU Marko Majic

    Da se ne zaboravi

    Kad prode jesen i zima zacvili kuca mala a celjadi puna ko jaganjci na hladnoci bili ususkani kraj majcinog runa. Bjela kava s kruhom udrobljema prije skole dorucak je bio i u staji stoka nahranjena s kojom nas je otac odhranio. Suho zlato tad je bila stoka, a bogatstvo zemlja nasa plodna cuvali je ko zjenicu oka molili se da nam bude rodna. Na zemlji nas otac prehranio kao lav je s njom se borio nocima je suze od nas krio kada usjev nebi urodio. kisna ljeta ili bjese susa zatirali klicu u sjemenu gorki cemer tada ratar kusa placa danak zetva nevremenu. Kao mravi radili smo vrijedno zimnicama spajize punili nas sestero a pilence jedno cesto smo ga bratski podjelili. Pamtim zime i snijeg do koljena a dinara nema se u kuci iako sam bila tad voljena ne imadoh cizme za obuci. Jos osjetim zimu u kostima i buducnost kako mi se smjeska i bombone sto sestra otima „Sirotinjo i…


    Warning: Division by zero in /home/radiovrb/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1528